"Nem a víz a hülye ha a kacsa nem tud úszni"
-Új cserépkályha, elérhető áron....
-Cserépkályháim, csempekandallóimat több hazai gyáró csempéiből építem.
-Információ új cserépkályha csempéről:
A cserépkályhák csempe készletének árát a csempe darabszám határozza meg, ami csempe egységbe van megadva, Te is kitudod számolni ,hogy mennyibe fog a cserépkályhád csempekészlete kerülni. Tehát egy darab egész,közép egy/egyes csempe ára gyártótól függően 3000-4500 forint. Egy középcsempe 1 egység , sarokcsempe 1,5, párkány 1,5, párkány sarok 2-2,5 ,fél csempe 0.75 vagy 1, talapzati egyenes 1.5, talapzati sarok 2 és így tovább.Természetesen a modern minimál csempékre 3-4 egységet számolnak.
Ezek az értékek eltérhetnek a gyártóknál.
Tehát ha szeretnél egy 5 x 3 x 7 méretű cserépkályhát egyszerűen megszámolod hány csempéből áll:
-Sarokcsempe 28 darab 28x1.5= 42 egység
-Középcsempe 12 darab /sor (telibe számoljuk legyen tartalék) 12x7= 84 egység
-Talapzati egyenes 12 darab 12x 1,5 = 18 egység
-Talapzati sarok 4 darab 4x2 = 8 egység
-Párkány egyenes 8 darab 8x2=16 egység
-Párkány sarok 4 darab 4x2= 8 egység
-Füstcső 5 egység............................................Tehát a cserépkályhád 181 csempe egységből áll ami 3000 forinttal beszorozva 543 ezer forint lesz....Ezek tájékoztató számok ,de nagyjából kitudod számolni a cserépkályha csempeárát.Persze léteznek feláras csempeszínek.....
Mivel hogy weboldalam tárhelye véges, nem rakok fel különböző gyártók csempéiről képeket,színmintákat csak azért, hogy tartalmasabbnak tűnjön az oldal.....valamint tudom-tapasztaltam azt, hogy a bőség zavarában az ember elbizonytalanodik. Ha kirakok 25 féle színmintát biztos vagyok benne, hogy megnehezítem a választást, valamint nem ugyan az a szín mint a valóságban. Ha rendelsz új kályhát úgy is viszek ki csempét amiről tudsz dönteni, hogy megfelel-e...Kérj ajánlatot:katt ide
-Cserépkályhák falra építéséről ,néhány mondatban...Amennyiben cserépkályhát tervezünk építeni, lehetőleg törekedjünk a szabadon álló formához, tehát a kályha hátulja ne épüljön a falhoz. Gondoljunk csak bele, hogy közel egyharmad fűtőfelületet elvesztünk, valamint áthágunk néhány szabályt. Ha mégis a falra építés mellett döntünk, a legfontosabb a megfelelő szigetelés, és kiszellőztetés, hogy az épület szerkezeti hőmérséklete ne haldja meg az 50-55 fokot.
Könnyűszerkezetes épületeknél TILOS A CSERÉPKÁLYHÁT A FALHOZ ÉPÍTENI!!!!! .
-Sokan még most is úgy képzelik el a cserépkályhákat, hogy egy "libafos" sárga esetleg barna, különböző "szocreál" vagy divatosabban kifejezve "retro" téglahasáb a szobába, apró ajtóval, és milliónyi kellemetlenséggel, úgymint koszolás a helyiségben ...stb. Pedig a mai modern cserépkályhák tökéletesen illeszkednek akár a most divatos "minimál" épületekhez, de akár egy régies táj jellegű házba is készülhetnek odaillő új cserépkályhák, a lehetőségek szinte végtelenek ,csak a képzelet, a pénztárca és a hely adottságai szabnak határt. Hidd el, bármilyen stílusú a házad, egészen biztosan találsz oda illő cserépkályhát. A lényeg az, hogy bármilyen cserépkályhással kerülsz kapcsolatba, mindig a Te igényedet tartsa szem előtt, ne hagyd magad rábeszélni a divat megoldásokra, ha te "hupilila" cserépkályhát szeretnél akkor ne kapus világosat erőltessen barna párkánnyal.
-Külső égési levegő :
-Új építésű házaknál már előírás, hogy a cserépkályha vagy kandalló az égéshez szükséges levegőt nem a helységből kapja, hanem egy megfelelően méretezett légcsatornán keresztül, lehetőleg minél kevesebb irányváltással, töréssel.
Ha építkezés ,felújítás előtt állsz, és kályhát szeretnél , mindenképpen vedd fel a kapcsolatot egy cserépkályhással, hogy ez a későbbiekben ne legyen probléma. Egy szakember tudni fogja a kályha méreteihez és formájához igazítani a méretezést. Az ilyen kályháknak a belső kialakítása ,tűztere eltér a hagyományos cserépkályhákétól. Minden esetben dupla tűztér fal található bennük, ami készülhet gyári idomokból (több gyártó készít biotűztér elemeket), de volt már rá példa, hogy mi készítettünk. Természetesen az ilyen külső égési levegős kályhák építése többletköltséggel jár , viszont a biztonságos és környezetbarát működéshez ez elengedhetetlen, valamint előírás.A folytatáshoz kattints ide.
Hírlevél
Hírlevélre való feliratkozás